Wybory 2011: Andrzej Duda (PIS) zdeklasował konkurentów w Krakowie Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_18383" align="alignleft" width="239" caption="Wieczór Wyborczy w sztabie PIS. Fot: Bogusław Świerzowski/InfoKraków24"][/caption] Andrzej [caption id="attachment_18383" align="alignleft" width="239" caption="Wieczór Wyborczy w sztabie PIS. Fot: Bogusław Świerzowski/InfoKraków24"][/caption] Andrzej Rating:

Wybory 2011: Andrzej Duda (PIS) zdeklasował konkurentów w Krakowie

Wieczór Wyborczy w sztabie PIS. Fot: Bogusław Świerzowski/InfoKraków24

Andrzej Duda ( PIS ), pokonał w Krakowie wszystkich kandydatów startujących w okręgu numer 13. Na Dudę w Krakowie zagłosowało  79 981 osób. Tym samym zdeklasował konkurentów, w tym Jarosława Gowina ( PO ), który po względem liczby oddanych na niego głosów był drugi. Gowina poparło 62 570 krakowian.
Trzecim kandydatem z największą liczbą głosów jest Ireneusz Raś ( PO ). Rasiowi zaufało 31 455 krakowian.
 
 
Poniżej przedstawiamy pełną listę z wynikami na poszczególnych kandydatów w okręgu 13.

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Duda Andrzej Sebastian 79 981 15,79%
2 Adamczyk Andrzej Mieczysław 14 297 2,82%
3 Terlecki Ryszard Iwon 14 726 2,91%
4 Bubula Barbara Ewa 7 502 1,48%
5 Osuch Jacek Piotr 10 997 2,17%
6 Kosior Bolesław Henryk 1 984 0,39%
7 Tatara Agata Iwona 3 099 0,61%
8 Biesaga Jan Czesław 1 513 0,30%
9 Ćwik Piotr Krzysztof 3 502 0,69%
10 Pietrus Włodzimierz Wacław 1 168 0,23%
11 Śmiałek Witold Janusz 831 0,16%
12 Gilarski Mirosław Jan 1 870 0,37%
13 Duda Elżbieta 3 353 0,66%
14 Wróblewska Halina Elżbieta 833 0,16%
15 Gamrat Krystyna 1 220 0,24%
16 Mazur Andrzej Karol 585 0,12%
17 Tochowicz Włodzimierz 1 087 0,21%
18 Kwiatkowska – Rachwał Ewa Maria 810 0,16%
19 Słoniowski Łukasz Jan 447 0,09%
20 Głowa Elżbieta 962 0,19%
21 Plewniak Stanisław Zdzisław 591 0,12%
22 Jagocki Marek Witold 425 0,08%
23 Wyrwińska – Cieślak Małgorzata Anna 425 0,08%
24 Buczkowski Andrzej 947 0,19%
25 Zaremba – Piwowarska Maria Teresa 636 0,13%
26 Duraj Izabela Agnieszka 657 0,13%
27 Zamorska Grażyna Małgorzata 882 0,17%
28 Jahn – Machowska Joanna Agnieszka 1 470 0,29%
Głosów na listę 156 800 30,95%
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Owczarski Zbysław Piotr 4 046 0,80%
2 Tworzydło – Woźniak Iwona Maria 1 447 0,29%
3 Jurczak Marian 600 0,12%
4 Suter Marta Rozalia 627 0,12%
5 Dziuba – Boczkowska Marzanna Ewa 537 0,11%
6 Basa Jan Zbigniew 294 0,06%
7 Gardeła Elżbieta Katarzyna 330 0,07%
8 Kocjan – Dąbrowa Beata Jolanta 198 0,04%
9 Rojek Grzegorz Witold 212 0,04%
10 Kuzora Tomasz Jan 131 0,03%
11 Sroka Rafał 208 0,04%
12 Kaczor Michał Aleksander 264 0,05%
13 Sularczyk – Zielińska Małgorzata 392 0,08%
14 Maj Rafał Andrzej 192 0,04%
15 Nalepa Tomasz Jan 219 0,04%
16 Wróbel Konrad 114 0,02%
17 Rzepka Aneta Dominika 380 0,08%
18 Hajduk Dariusz 181 0,04%
19 Emilewicz Marcin Jan 377 0,07%
Głosów na listę 10 749 2,12%
Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Kalita Tomasz Roman 8 365 1,65%
2 Bińczycka Elżbieta 4 098 0,81%
3 Hartman Jan Marek 2 209 0,44%
4 Orkisz Jan 5 295 1,05%
5 Szczuka Anna Małgorzata 1 144 0,23%
6 Czerkas Irena Barbara 361 0,07%
7 Prokop Jerzy Franciszek 380 0,08%
8 Natkaniec Ryszard 619 0,12%
9 Ufir Dorota Maria 479 0,09%
10 Bednarek Marian 312 0,06%
11 Leszczyńska Ryszarda 197 0,04%
12 Kimner – Trzcińska Iwona Teresa 141 0,03%
13 Jedynak Roman Waldemar 243 0,05%
14 Nocoń Anna Małgorzata 395 0,08%
15 Marcinek Ewa Lucyna 233 0,05%
16 Solarz Bogdan Władysław 283 0,06%
17 Piechnik Jerzy Zbigniew 125 0,02%
18 Maśnica Ireneusz 0 0,00%
19 Król Agnieszka 884 0,17%
20 Kania Joanna Marzena 315 0,06%
21 Szwed Damian 271 0,05%
22 Królikowski Włodzimierz 170 0,03%
23 Janczur Andrzej Jan 86 0,02%
24 Czudej Arkadiusz Robert 83 0,02%
25 Matczuk Karolina Anna 357 0,07%
26 Meus Grzegorz Józef 437 0,09%
Głosów na listę 27 504 5,43%
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Ruch Palikota
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Grodzka Anna 19 451 3,84%
2 Masłowiec Lucjan Władysław 5 799 1,14%
3 Stupkiewicz Turek Agnieszka Karolina 1 793 0,35%
4 Mastek Elżbieta Maria 1 197 0,24%
5 Czernecki Leszek Józef 2 170 0,43%
6 Zimniak Robert Roman 3 257 0,64%
7 Staryczenko Marcin Andrzej 853 0,17%
8 Woźniakiewicz Ewa Maria 955 0,19%
9 Garga Jerzy 635 0,13%
10 Szal Stanisław Józef 472 0,09%
11 Pieszczek Włodzimierz Stanisław 409 0,08%
12 Bonar Bożena Teresa 618 0,12%
13 Dzierlęga Dominik Łukasz 507 0,10%
14 Płatek Krystyna Barbara 731 0,14%
15 Górecka Kazimiera 515 0,10%
16 Bandyk Adrian Piotr 317 0,06%
17 Oleszko – Sawicka Magdalena Maria 647 0,13%
18 Tkaczyk Andrzej 585 0,12%
19 Jarosz Grzegorz Mikołaj 456 0,09%
20 Manterys Bożena Elżbieta 581 0,11%
21 Kamieniarz Katarzyna 1 046 0,21%
22 Moksa Waldemar 436 0,09%
23 Błąkała Stanisław 1 649 0,33%
Głosów na listę 45 079 8,90%
Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Kozak Wojciech 4 663 0,92%
2 Piątkowska Monika Jadwiga 3 778 0,75%
3 Domagała Adam Stanisław 2 507 0,49%
4 Kaliski Maciej Kazimierz 804 0,16%
5 Kurtyka Halina Ewa 2 210 0,44%
6 Wójcik Jerzy 824 0,16%
7 Bogdali Bogdan Wojciech 466 0,09%
8 Paszkot Marzena Iwona 161 0,03%
9 Dróżdż Ewa Sabina 352 0,07%
10 Wantuch Łukasz Mariusz 286 0,06%
11 Okrajek Włodzimierz Wiktor 749 0,15%
12 Gorajczyk Stanisław Piotr 887 0,18%
13 Durłak Tadeusz 578 0,11%
14 Zajączkowska Jolanta Czesława 140 0,03%
15 Jarosz Sylwia Magdalena 224 0,04%
16 Białaś Justyna 319 0,06%
17 Ćmak Piotr Ludwik 85 0,02%
18 Kulińska Michalina Maja 138 0,03%
19 Tomaszek Zbigniew Antoni 353 0,07%
20 Chwastek Michał Stanisław 723 0,14%
21 Linca Mieczysław 234 0,05%
22 Makowski Tomasz Ryszard 128 0,03%
23 Rybicka – Maszczak Maria Anna 137 0,03%
24 Pijanowski Jacek Marcin 95 0,02%
25 Kaleta Zofia 566 0,11%
26 Sendor Piotr Szymon 135 0,03%
27 Thier Marek Władysław 362 0,07%
28 Malinowska Maria 670 0,13%
Głosów na listę 22 574 4,46%
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Wroński Leszek Józef 610 0,12%
2 Jankowska Iwona Beata 313 0,06%
3 Pawlak Artur Wojciech 183 0,04%
4 Ottomańska Danuta 58 0,01%
5 Adamski Jarosław Mariusz 73 0,01%
6 Suder Jolanta Małgorzata 111 0,02%
7 Tomczyk Krzysztof Zbigniew 57 0,01%
8 Wełna Paweł Piotr 47 0,01%
9 Borowiec Aleksandra Anna 90 0,02%
10 Pamuła Janina 54 0,01%
11 Golik Władysław 36 0,01%
12 Bartosiak Emil Piotr 24 0,00%
13 Krawczyk Rafał Stanisław 38 0,01%
14 Ziraldo Piotr Andrzej 41 0,01%
15 Jaruga Kamil Zbigniew 34 0,01%
16 Kotlarz Przemysław Mateusz 17 0,00%
17 Noga Andrzej 45 0,01%
18 Możdżeń Ryszard Stanisław 15 0,00%
19 Jurczyńska Magdalena Dorota 68 0,01%
20 Pietraszak Agata 69 0,01%
21 Biskup Krystyna Stanisława 73 0,01%
22 Helak Helena Zofia 138 0,03%
Głosów na listę 2 194 0,43%
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Raś Ireneusz Jacek 31 455 6,21%
2 Matusik – Lipiec Katarzyna Irena 22 178 4,38%
3 Gowin Jarosław Adam 62 570 12,35%
4 Fedorowicz Jerzy Feliks 28 383 5,60%
5 Jantos Małgorzata Krystyna 6 175 1,22%
6 Krupa Jacek Jan 5 018 0,99%
7 Gądek Lidia Stanisława 7 191 1,42%
8 Lassota Józef 10 241 2,02%
9 Samborski Adam Alfred 938 0,19%
10 Marczułajtis – Walczak Jagna Kinga 7 289 1,44%
11 Piasny Paweł Marcin 4 185 0,83%
12 Sławiński Mateusz Jerzy 1 013 0,20%
13 Meysztowicz Jerzy Witold 1 705 0,34%
14 Nenko Jerzy Jan 548 0,11%
15 Dąsal Bogdan Michał 620 0,12%
16 Siudak Ewa 1 798 0,35%
17 Janawa Grażyna Genowefa 980 0,19%
18 Wilam Agata Iwona 2 002 0,40%
19 Gibała Łukasz 18 583 3,67%
20 Bielańska Katarzyna Anna 1 392 0,27%
21 Pietrow Dorota Jadwiga 722 0,14%
22 Jastrzębski Paweł Artur 646 0,13%
23 Goraj Lucjan 874 0,17%
24 Filemonowicz Wojciech Jerzy 3 791 0,75%
25 Klimczak Andrzej Marian 404 0,08%
26 Musiał Kazimierz Józef 577 0,11%
27 Sękowska Daria 976 0,19%
28 Szybist Anna Gabriela 2 661 0,53%
Głosów na listę 224 915 44,40%
Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
Numer na liście Nazwisko i imiona Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych
1 Żółtek Stanisław Józef 9 260 1,83%
2 Szatan Jarosław Kazimierz 2 021 0,40%
3 Czarnek Norbert Jerzy 642 0,13%
4 Gołębiewska Jadwiga Wiesława 618 0,12%
5 Starnowski Daniel Michał 230 0,05%
6 Gankiewicz Ewa Franciszka 165 0,03%
7 Sierant Maciej Zbigniew 223 0,04%
8 Kruk Łukasz Julian 205 0,04%
9 Struś Krzysztof Jakub 189 0,04%
10 Michałowska Marta Urszula 228 0,05%
11 Rosadziński Andrzej 97 0,02%
12 Signio Bożena 123 0,02%
13 Skoplak Anna Magdalena 117 0,02%
14 Nowak Jakub Krzysztof 118 0,02%
15 Michałowy Tomasz Jerzy 57 0,01%
16 Bachmatiuk Mariola Agnieszka 62 0,01%
17 Kowal Tomasz Marek 175 0,03%
18 Drożdż Paulina Franciszka 115 0,02%
19 Pabian Mateusz Paweł 133 0,03%
20 Olszowski Adam Tadeusz 196 0,04%
21 Mleczko Konrad Adam 431 0,09%
22 Kozłowski Ryszard Mikołaj 140 0,03%
23 Sęk Justyna 376 0,07%
24 Piekarski Hubert Zdzisław 73 0,01%
25 Tomczak – Krężel Magdalena 113 0,02%
26 Rajkiewicz Łukasz Bartosz 53 0,01%
27 Szaniawska – Szydłowska Magdalena Anna 212 0,04%
28 Syga Artur Jerzy 393 0,08%

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 5126

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry