Wszystko co musisz wiedzieć o śmieciach Reviewed by Momizat on . Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, chcesz sprawdzić ile będziesz płacić za odbiór śmieci i kto będzie je od Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, chcesz sprawdzić ile będziesz płacić za odbiór śmieci i kto będzie je od Rating:
You Are Here: Home » Wiadomości z regionu » Wszystko co musisz wiedzieć o śmieciach

Wszystko co musisz wiedzieć o śmieciach

Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, chcesz sprawdzić ile będziesz płacić za odbiór śmieci i kto będzie je odbierał? – Odwiedź specjalną stronę internetową www.nowezasady.pl, zadzwoń na bezpłatną infolinię 800-112-211 i śledź kampanię informacyjną w radiu, telewizji i komuniacji miejskiej. Wkrótce będziesz także mógł odwiedzić specjalne punkty konsultacyjne, w twojej skrzynce pocztowej pojawią się również specjalne broszury informacyjne.
Przypomnijmy, że wczoraj (13 marca, środa) Rada Miasta Krakowa przyjęła pakiet uchwał ustalających m.in. stawki za odbiór śmieci. Nowy, wynikający bezpośrednio z zaleceń Unii Europejskiej system, będzie obowiązywał od 1 lipca br.
„To czego oczekujemy po nowym systemie, to to, że dzięki niemu Kraków będzie czysty, że systemem będzie objęty cały teren miasta i że mieszkańcy będą prowadzić segregację śmieci, ponieważ będzie to dla nich bardziej opłacalne” – wymieniał podczas dzisiejszej (14 marca, czwartek) konferencji prasowej Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel.
Informacje o tym, na czym polega nowy systemie gospodarowania odpadami komunalnymi mieszkańcy Krakowa mogą czerpać z bardzo wielu źródeł.
W ramach kampanii informacyjnej został uruchomiony nowy serwis internetowywww.nowezasady.pl (dostępny również pod adresem www.mpo.krakow.pl/nowezasady). Znajdują się tu kluczowe informacje, dotyczące nowych zasad „rewolucji śmieciowej” w Krakowie, takie jak podstawy prawne, stawki dla mieszkańców wspólnot, mieszkań zarządzanych przez spółdzielnie oraz właścicieli domów jednorodzinnych. W serwisie pojawi się też wzór wypowiedzenia umowy z dotychczasowym odbiorcą śmieci, informacja jak przygotować miejsce odbioru odpadów oraz obszerny dział FAQ – najczęściej zadawanych pytań, a także specjalny kalkulator dzięki, któremu każdy sam będzie mógł obliczyć ile zapłaci za odbiór śmieci.
Uruchomiona została bezpłatna infolinia 800-112-211, pod którą mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat nowych zasad.
Do wszystkich gospodarstw domowych zostaną wysłane broszury informacyjne z pełnym zakresem wiadomości o wysokości stawek, punktach dostępności deklaracji do pobrania, sposobie ich wypełnienia, zasad segregowania odpadów itp. Ponadto na przełomie marca i kwietnia kolporterzy rozdadzą mieszkańcom Krakowa ulotki informacyjne.
Od kwietnia w wielu punktach w Krakowie (siedzibach Urzędu Miasta Krakowa, siedzibach Rad Dzielnic Krakowa, w punktach informacyjnych Ekocentrum, siedzibie MPO) zostaną udostępnione konieczne do wypełnienia deklaracje. Otwarte zostaną również specjalne punkty konsultacyjne.
Deklaracja dostępna będzie również w formie pdf na stroniewww.mpo.krakow.pl/nowezasady oraz www.nowezasady.pl w wersji umożliwiającej wypełnienie jej on line.
Kampania informacyjna będzie skierowana również do zarządców nieruchomości, którzy są istotnym elementem systemu. To oni wypełnią deklarację w zabudowie wielorodzinnej, to od nich będzie zależało jak przebiegnie segregacja odpadów.
Całej kampanii, w poszczególnych etapach, towarzyszyć będzie seria spotów emitowanych w TVP Kraków, Radiu Kraków oraz na ekranach LCD we wszystkich tramwajach i autobusach MPK w Krakowie.

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 6829

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry