Strażnicy miejscy wybrali się … w drogę z jamnikiem Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_6762" align="alignleft" width="196" caption="Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa"][/caption] W szkole podstawowej nr 88, imienia Stefana Ż [caption id="attachment_6762" align="alignleft" width="196" caption="Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa"][/caption] W szkole podstawowej nr 88, imienia Stefana Ż Rating:
You Are Here: Home » Wiadomości z regionu » Strażnicy miejscy wybrali się … w drogę z jamnikiem

Strażnicy miejscy wybrali się … w drogę z jamnikiem

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

W szkole podstawowej nr 88, imienia Stefana Żeromskiego, odbył się pilotażowy program edukacyjny, ukazujący najmłodszym zasady i przepisy ruchu drogowego.W projekcie „W drogę z jamnikiem”, udział wzięli strażnicy z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz funkcjonariusze Policji.
Inicjatorem zabawy była firma Solaris Bus & Coach S.A. a pomysłodawcą krakowskiej akcji – Mobilis Oddział w Krakowie. Nieodłącznym elementem projektu jest zielony jamnik, pełniący rolę przewodnika, służący radą i pomocą.  Edukacyjny program „W drogę z jamnikiem”, wystartował na początku 2010 roku. Jego głównym celem stała się edukacja dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których znacząca większość pokonuje prawie codziennie duże odległości z domu do szkoły i z powrotem.
Program został przygotowany i zorganizowany w formie zabawy, aby maksymalnie i najbardziej efektywnie przyciągnąć uwagę najmłodszych jego odbiorców. Podczas zabawy udostępniono dzieciom tzw. miasteczko drogowe, wykonane z miękkich materiałów.
W jego skład wchodzą:  samochody, radiowozy uprzywilejowane, znaki drogowe oraz inne elementy odwzorowujące układ drogowy w skali mikro. Scenariusz zajęć zaplanowano jako działania pokazujące dzieciom prawidłowe zachowania na drodze, chodniku,  jezdni i przejściu dla pieszych, a ponadto wyjaśniające znaczenie sygnalizacji świetlnej.  W zabawie edukacyjnej ważną rolę odegrali strażnicy miejscy oraz policjanci, ucząc dzieci bezpiecznych zasad podróżowania w pojazdach komunikacji miejskiej. W zajęciach wzięły udział dzieci z czterech najmłodszych klas – zerówki i trzech klas pierwszych. Dyrekcja szkoły udostępniła salę gimnastyczną, a  Mobilis podstawił autobus (uczestnicy projektu przejechali w nim krótką trasę ulicami Nowej Huty).
źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 6829

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry