Już jutro startuje najbardziej kolorowy bieg Krakowa Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_74778" align="aligncenter" width="635"] Fot. Jan Graczyński[/caption] Krakowski Bieg Sylwestrowy, już po raz 13. wyruszy 31 grudnia o go [caption id="attachment_74778" align="aligncenter" width="635"] Fot. Jan Graczyński[/caption] Krakowski Bieg Sylwestrowy, już po raz 13. wyruszy 31 grudnia o go Rating: 0
You Are Here: Home » Imprezy » Już jutro startuje najbardziej kolorowy bieg Krakowa

Już jutro startuje najbardziej kolorowy bieg Krakowa

Fot. Jan Graczyński

Krakowski Bieg Sylwestrowy, już po raz 13. wyruszy 31 grudnia o godzinie 12.00,  z Małego Rynku, gdzie również zlokalizowana będzie meta wyścigu. Do biegu zgłaszać się jeszcze można w dniu biegu. Warto też przebrać się na tą okazję – za najbardziej pomysłowe kreacje czekają nagrody!

Opłatę startową można wnieść w Biurze Zawodów, mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34. Dla uczestników poniżej 18. roku życia to 50 zł, wpisowe dla dorosłych to 75 zł. Dochód z 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

 – W Sylwestra zakończymy bardzo udany sezon biegowy wspaniałą zabawą. Jestem przekonana, że pomysły na stroje będą jeszcze ciekawsze, bardziej zaskakujące. Uczestnicy tego biegu pokażą jak w Krakowie świetnie i aktywnie się bawimy. Najważniejsze jest jednak to, że w tym roku cały dochód z biegu sylwestrowego zostanie przekazany na rzecz wspierania kardiochirurgii dziecięcej, będzie to więc dodatkowy wymiar charytatywny tego wydarzenia – powiedziała Prezydent Katarzyna Król.

W ramach Krakowskiego Biegu Sylwestrowego można wybrać jeden z dwóch dystansów: „Smoczą piątkę” (5 km) – przewidzianą dla wszystkich chętnych – lub „Radosną dziesiątkę” (10 km) – przeznaczoną dla osób pełnoletnich.

Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

– Inwencja uczestników jest naprawdę wyjątkowa. Przebierają się nie tylko krakowianie, ale również ci, którzy przyjeżdżają na bieg z innych miast. Ta impreza naprawdę jednoczy ludzi i to jest najbardziej budujące. Tworzą wspólnotę, jestem więc bardzo dumny z tego, że zostałem zaproszony do tych działań – powiedział jeden z jurorów, aktor Tomasz Schimscheiner

Każdy, kto ukończy bieg otrzymuje na mecie pamiątkowy medal, gorący posiłek, napoje i słodycze, a panie witane są różami!

Jeśli nie starcza sił aby wystartować, warto jednak przyjść na trasę tego najbardziej kolorowego biegu w naszym mieście, by wspólnie się bawić i dopingować uczestników.

12:00 – Otwarcie Krakowskiego Biegu Sylwestrowego

13:15 – Dekoracja zwycięzców „Smoczej Piątki”

13:20 – Dekoracja zwycięzców „Radosnej Dziesiątki”

13:30 – Zamknięcie mety Krakowskiego Biegu Sylwestrowego

13:40 – Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe

 

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 420

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry