Znamy harmonogram EUROVOLLEY 2017 Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_50603" align="alignleft" width="635"] Siatkówka w Kraków Arenie[/caption] Kraków, Gdańsk, Szczecin i Katowice to miasta-gospodarze tegor [caption id="attachment_50603" align="alignleft" width="635"] Siatkówka w Kraków Arenie[/caption] Kraków, Gdańsk, Szczecin i Katowice to miasta-gospodarze tegor Rating: 0
You Are Here: Home » Sport » Znamy harmonogram EUROVOLLEY 2017

Znamy harmonogram EUROVOLLEY 2017

Siatkówka w Kraków Arenie

Kraków, Gdańsk, Szczecin i Katowice to miasta-gospodarze tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował już dokładny harmonogram rozgrywek. W naszym mieście zagrają reprezentacje z grupy C, czyli Bułgaria, Rosja, Hiszpania i Słowacja. W TAURON Arenie Kraków odbędą się też spotkania barażowe, ćwierćfinałowe, półfinałowe i o medale.

Jak poinformował PZPS, faza grupowa EUROVOLLEY POLAND 2017 zostanie rozegrana od 24 do 28 sierpnia 2017 r. w czterech miastach-Gospodarzach: Gdańsku (grupa A z Polską), Szczecinie (grupa B), Krakowie (grupa C) i Katowicach (grupa D), z Meczem i Ceremonią Otwarcia na stadionie PGE Narodowym.

Na meczu otwarcia Serbia – Polska organizatorzy spodziewają się w Warszawie aż 70 tysięcy widzów! Przypomnijmy, że Serbowie byli również rywalami biało-czerwonych podczas inauguracji Mistrzostw Świata 2014 na tym samym obiekcie.

Po zakończeniu fazy grupowej i dniu przerwy, 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach rozegrane zostaną spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbędą się w Krakowie i Katowicach, 31 sierpnia.

Faza finałowa odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września – spotkania półfinałowe, a dzień później – mecze o medale mistrzostw Starego Kontynentu.
Godziny spotkań w ciągu całego turnieju ustalono na 17:30 i 20:30. Na tę późniejszą godzinę zaplanowane są wszystkie mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej.

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 6829

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry