17 lutego w Krakowie zagra Arturo Sandoval Sextet Reviewed by Momizat on . Arturo Sandoval legendarny kubański wirtuoz – trębacz, pianista i kompozytor, wystąpi w naszym mieście ze swoim zespołem Arturo Sandoval Sextet. Artysta tworzy Arturo Sandoval legendarny kubański wirtuoz – trębacz, pianista i kompozytor, wystąpi w naszym mieście ze swoim zespołem Arturo Sandoval Sextet. Artysta tworzy Rating: 0
You Are Here: Home » Imprezy » 17 lutego w Krakowie zagra Arturo Sandoval Sextet

17 lutego w Krakowie zagra Arturo Sandoval Sextet

Arturo Sandoval legendarny kubański wirtuoz – trębacz, pianista i kompozytor, wystąpi w naszym mieście ze swoim zespołem Arturo Sandoval Sextet. Artysta tworzy w szerokiej przestrzeni jazzu, ale nie stroni również od wykonań muzyki klasycznej i popowej.

Sandoval jest jednym z najbardziej dynamicznych i żywiołowych muzyków naszych czasów. Tworzył wspólnie między innymi z tak znanymi artystami jak: Dizzy Gillespie, Woody Herman, Herbie Hancock, Stan Getz, Woody Shaw, Dave Grusin, Michel Legrand, Josh Groban, Tony Bennett, Jerzy Milian, Bill Conti, Frank Sinatra, Paul Anka, Rod Stewart, Alicia Keys, Patti LaBelle, Céline Dion.

Artysta zdobył 10 statuetek Grammy, sześciokrotnie był laureatem jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego – Billboard Music Awards.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat, początkowo uczył się gry na perkusji. Rodzice zapewnili mu jednak możliwość poznawania podstaw teorii muzyki, co w przyszłości zaowocowało otwarciem nie tylko na mistrzowskie wykonania utworów muzycznych, ale również na ich komponowanie.

Znany jest przede wszystkim, jako jeden z najbardziej uznanych w świecie mistrzów trąbki jazzowej i flugelhornu – instrumentu dętego nazywanego po polsku skrzydłówką.

Arturo Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, regularnie występuje z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Skomponował między innymi „Koncert na trąbkę i orkiestrę”, który znalazł się na płycie „Arturo Sandoval:” Classical Album”.

W roku 2013, został uhonorowany Medalem Wolności – najwyższym odznaczeniem cywilnym dla obywateli USA, mających wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa, pokoju światowego, kultury i innych znaczących dokonań w sferze publicznej lub prywatnej.

Arturo Sandoval Sextet – koncert. Kino Kijów – 17 luty 2017, godz. 20.00.

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 420

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry