Seat Alhambra – w swojej klasie nie ma sobie równych! Reviewed by Momizat on . Hiszpański samochód rodzinny przeczy stereotypom, że typowo rodzinne, duże auta są nudne. Seat Alhambra, bohater tego artykułu, to auto bardzo nowoczesne, o atr Hiszpański samochód rodzinny przeczy stereotypom, że typowo rodzinne, duże auta są nudne. Seat Alhambra, bohater tego artykułu, to auto bardzo nowoczesne, o atr Rating: 0
You Are Here: Home » Warto wiedzieć » Seat Alhambra – w swojej klasie nie ma sobie równych!

Seat Alhambra – w swojej klasie nie ma sobie równych!

Hiszpański samochód rodzinny przeczy stereotypom, że typowo rodzinne, duże auta są nudne. Seat Alhambra, bohater tego artykułu, to auto bardzo nowoczesne, o atrakcyjnej linii nadwozia. Zapewnia wspaniale urządzone, przestronne wnętrze, w którym może podróżować bez problemu nawet siedem osób. Ale auto ma także inne atuty.

Pięciodrzwiowa Alhambra produkowana jest od 2010 roku. W 2015 samochód został porządnie odświeżony. Auto ma pokaźne rozmiary (4854 mm długości, 1902 mm szerokości, 1720 mm wysokości i rozstaw osi mierzący 2920 mm), które zapewniają świetnie rozplanowane, przestronne wnętrze. Każdy z pasażerów ma swój własny fotel, który może w wygodny dla siebie sposób ustawiać. Istnieje cały szereg konfiguracji, które można zamówić przy kupnie pojazdu. Auto może mieć na przykład pięć albo siedem foteli we wnętrzu. W środku jest mnóstwo miejsca, a dodatkowo można liczyć na świetne wykończenie i wysoki komfort podróży. Na uwagę zasługują także wygodne drzwi boczne odsuwane na bok, zapewniające świetny dostęp do wnętrza.

Duży samochód zapewnia świetną ładowność – 642 kilogramy, pozwalającą zabrać na pokład siedem osób, ale dorosłych, porządnie zbudowanych, a nie tylko rodzinę z dziećmi. Do tego dochodzi duży bagażnik – standardowo 267 l pojemności, a kiedy trzeba przewieźć coś naprawdę wielkiego – aż 2430 l.

Alhambra jeszcze lepsza

Mnóstwo powierzchni to nie wszystko, choć na to przede wszystkim zwraca się uwagę przy zakupie dużego samochodu rodzinnego. Seat wprowadził jednak cały szereg zmian, który sprawia, że Alhambra jest jeszcze przyjemniejsza w prowadzeniu, bardziej oszczędna i komfortowa.

Na początek jeszcze słówko o wyglądzie. Auto rodzinne ma być nudne? To spójrzmy na Alhambrę w jej najnowszej odmianie zmodernizowanej w 2015 roku. Co się zmieniło? Przednia maska, mająca w sobie motyw strzały, stała się jeszcze bardziej wyrazista. Do tego doszła nowa, można powiedzieć, drapieżna, osłona chłodnicy i atrakcyjnie zaprojektowany wlot powietrza. Na uwagę zwracają także przednie reflektory i tylne lampy o uwodzicielskiej linii, wykonane w stu procentach w technologii LED. Do tego auto oferowane jest obecnie w nowej palecie lakierów nadwozia.

Przy tak dużym samochodzie wiele osób obawia się o wysokie zużycie paliwa. Z kolei inni myślą, że tak duży van jest z pewnością ospały. Nic z tego. Seat Alhambra umiejętnie łączy w sobie oszczędność paliwa wraz z wysoką mocą silników. A to wszystko dzięki temu, że pod maską auta pracują bardzo nowoczesne jednostki napędowe, opracowane przez inżynierów Volkswagena. Podstawowa, dwulitrowa jednostka Diesla o pojemności dwóch litrów i mocy 115 KM, zużywa średnio tylko pięć litrów oleju napędowego na sto kilometrów. Dla tych, którzy lubią dynamiczną jazdę, Seat Alhambra oferowany jest z Dieslem o mocy 184 KM.

Nowy i niezwykle przestronny Seat Alhambra czeka na klientów w salonie Dynamica w Myślenicach.

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 6829

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry