MPK: NOWA TARYFA OD 4 SIERPNIA Reviewed by Momizat on . 4 sierpnia wejdzie w życie nowa taryfa przejazdów komunikacją. Na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu można zobaczyć, jak będą w 4 sierpnia wejdzie w życie nowa taryfa przejazdów komunikacją. Na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu można zobaczyć, jak będą w Rating:
You Are Here: Home » Wiadomości z regionu » MPK: NOWA TARYFA OD 4 SIERPNIA

MPK: NOWA TARYFA OD 4 SIERPNIA

4 sierpnia wejdzie w życie nowa taryfa przejazdów komunikacją. Na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu można zobaczyć, jak będą wyglądać bilety.
W przyjętej przez Radę Miasta taryfie najwięcej jest biletów czasowych. Oprócz znanych już wcześniej pasażerom biletów kwadransowych i godzinnych, w ofercie pojawią się również bilety półgodzinne i 90-minutowe. Bilet 30-minutowy będzie kosztował tyle samo co jednoprzejazdowy, czyli 2,80 złotych (ulgowy 1,40).
Zmienią się także zasady sprzedaży biletów u kierowców i motorniczych. Po wejściu w życie uchwały będzie można kupić u nich tylko bilety godzinne, co powinno znacznie zmniejszyć kolejki pasażerów chcących zakupić bilet w ostatniej chwili. Nowa taryfa będzie dużo prostsza niż ta obowiązująca dotychczas. Przede wszystkim zmniejszy się wachlarz biletów dostępnych w sprzedaży. Dodatkowo zamiast dwóch ulg (gminnej i ustawowej) wprowadzona zostanie jedna 50 proc. Z cennika znikną również końcówki 5-groszowe, co na pewno ułatwi zakup biletów w automatach.
Ze 100 zł do 150 wzrośnie opłata podwyższona za jazdę bez ważnego biletu. Z kolei 100 zł kary (dawniej 75 zł) zapłaci każdy, kto podróżuje bez dokumentów poświadczających uprawnienia do przejazdów ulgowych.

Po poprawkach radnych, w nowej taryfie zlikwidowano tanie bilety dla emerytów i rencistów. W zamian zaproponowano bilet roczny za 120 zł dostępny dla osób o najniższych dochodach.
W cenniku pojawi się także całkiem nowa pozycja, czyli miesięczny bilet aktywizujący dla bezrobotnych poszukujących pracy. Będzie on kosztować 50 zł
 

Autor

Dziennikarz - Fotoreporter - INFO Kraków24 Małopolski Serwis Informacyjny

Liczba artykułów : 6829

© Wszelkie prawa zastrzeżone INFO Krakow24

Przewiń do góry