Mobilne Muzeum Jana Pawła II kontynuuje swoją podróż po Europie. Wystawę obejrzeli już mieszkańcy Wiednia i włoskiego Loreto. Od jutra (14 sierpnia, środa) do niedzieli (18 sierpnia) będzie ją można zwiedzać w Fatimie w Portugalii. Kolejne przystanki Muzeum to: Santiago de Compostela w Hiszpanii (20-21 sierpnia) oraz Lisieux we Francji (24-25 sierpnia).
Mobilne Muzeum Jana Pawła II podróżuje po Europie w ramach projektu ?Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej” realizowanego przez Województwo Małopolskie i Kraków przy współpracy z krakowskim Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się!”.
Na wystawie można zobaczyć pamiątki takie jak: zegar z biurka w Castel Gandolfo, różaniec Ojca Świętego, pióro z lat. 60. XX w. którym posługiwał się ks. kard. Karol Wojtyła, krzyż pektoralny Jana Pawła II wykonany z okazji 25-lecia pontyfikatu, Mitra papieska z Tor Vergata, Ornat Ojca Świętego Jana Pawła II ze Światowego Dnia Młodzieży w Rzymie w 2000 i wiele innych.
Osoby zwiedzające ekspozycję mają okazję do chwili refleksji nad życiem i przesłaniem bł. Jana Pawła II oraz możliwość zapoznania się z filmami i materiałami promującymi Kraków i Region Małopolski. Na specjalnie przygotowanych planszach pokazano także, jak rozwija się krakowskie Centrum ?Nie lękajcie się!”. Podczas przejazdu Muzeum przez główne centra religijne Europy zwiedzającym prezentowane są również małopolskie miejsca kultu religijnego ? turyści otrzymują specjalnie wydane katalogi i mapy. Wydawnictwa zostały przygotowane w sześciu wersjach językowych (polskiej, angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i portugalskiej). Informacje o ofercie religijnej Małopolski można znaleźć także na portaluwww.sacrum.visitmalopolska.pl, który działa w sześciu wersjach językowych (polskiej, angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i portugalskiej).
Przypomnijmy, że głównym celem projektu ?Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej” jest zwiększenie zainteresowania potencjalnych turystów zagranicznych ofertą turystyki religijnej Małopolski i Krakowa. Twórcom projektu zależy m.in. na tym aby nasz region był postrzegany jako centrum turystyki religijnej i przyciągał jak największą liczbę gości zainteresowanych tego typu ofertą.
Wartość projektu, dofinansowanego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, to 1 160 922 zł. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a partnerem Urząd Miasta Krakowa.
Mobilne Muzeum JP II podróżuje po Europie
