w rytmie miasta…

Advertisement

Wadowice: Złomiarze kradnący elementy infrastruktury kolejowej zatrzymani

policja-odz18 listopada około godz. 4 nad ranem ,w Radoczy na ul. Kolejowej policjanci  zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który  na wyłączonym z eksploatacji szlaku kolejowym Wadowice-Spytkowice, kradł szyny kolejowe – poinformowała nadkom. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.
Tej nocy, ok. godz. 4, policjanci  podjechali  do Radoszy na  ul. Kolejową  gdzie w rejonie torów kolejowych,  miał  znajdować się  samochód złodziei szyn kolejowych. Kiedy policjanci dojeżdżali  na miejsce, zauważyli samochód dostawczy marki Lublin.  Pojazd natychmiast  zatrzymano i poddano kontroli.
W czasie przeszukania  przestrzeni ładunkowej  policjanci znaleźli przykryte plandeką pocięte szyny kolejowe.  Kierowca twierdził , że nic nie wie o zawartości którą wiezie.  Okazało się  jednak, że szyny zostały  najprawdopodobniej wycięte z  torów kolejowych nieopodal.
Policjanci w odległości 28 m od mostu kolejowego ujawnili brak fragmentu toru jezdnego o długości około 37 metrów , a dalej  przecięcie tego toru oddzielającego  fragment o dł. 5 m, który pozostał na torowisku przymocowany śrubami. W związku  z podejrzeniem  popełnienia przestępstwa przez 43-letniego kierowcę Lublina , mężczyzna został zatrzymany. Wszystko jednak na to wskazuje, że mężczyzna nie działał sam, dlatego też sprawa jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania.
Także w Tarnowie zatrzymano złodziei infrastruktury kolejowej.Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch tarnowian w wieku 22 i 38 lat. Mężczyźni są podejrzewani o kradzież z terenu nasypu kolejowego w miejscowości  Bogumiłowice 100 metrów przewodów elektrycznych. Trwa wyjaśnianie  okoliczności zdarzenia i ustalanie wartości strat.