W poniedziałek 20 października wznowiony zostanie ruch tramwajowy na al. Pokoju. Korekcie ulegną rozkłady jazdy niektórych linii.
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej od 20 października:
Linie tramwajowe:
- linia 1 ? zostanie przywrócona na swoją stałą trasę: Wzgórza Krzesławickie ? Kocmyrzowska, Bieńczycka, Al. Pokoju, Grzegórzecka, Starowiślna, Dominikańska, Zwierzyniecka ? Salwator,
- linie 2, 3, 6, 8, 11, 13, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 50, 52 ? funkcjonować będą na swoich stałych trasach,
- linia 4 ? kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: Wzgórza Krzesławickie ? Łowińskiego, Ujastek, Al. Solidarności, Andersa, Bieńczycka, Al. Jana Pawła II i dalej bez zmian do Bronowic Małych,
- linia 5 ? zostanie przywrócona na swoją stałą trasę: Wzgórza Krzesławickie ? Kocmyrzowska, Bieńczycka, Al. Jana Pawła II, Mogilska, tunel, Prądnicka ? Krowodrza Górka z częstotliwością 20 min przez cały tydzień,
- linia 9 ? zostanie przywrócona na swoją stałą trasę: Mistrzejowice ? Mikołajczyka, Andersa, Bieńczycka, Al. Jana Pawła II, Mogilska, Powstania Warszawskiego, Grzegórzecka, Dietla, Starowiślna, Wielicka, Teligi ? Nowy Bieżanów z częstotliwością 20 min przez cały tydzień,
- linia 10 ? kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: Pleszów ? Igołomska, Ujastek Mogilski, Al. Solidarności, Andersa, Bieńczycka, Al. Jana Pawła II i dalej bez zmian do Borku Fałęckiego,
- linia 14 ? przywrócona zostanie na swoją stałą trasę: Mistrzejowice – Mikołajczyka, Andersa, Bieńczycka, Al. Pokoju, Powstania Warszawskiego, Lubicz, Basztowa, Karmelicka, Królewska ? Bronowice,
- linia 16 ? kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: Mistrzejowice ? Mikołajczyka, Andersa, Al. Solidarności, Ujastek Mogilski ? Kopiec Wandy,
- linia 22 ? kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: Walcownia ? Mrozowa, Al. Solidarności, Andersa, Bieńczycka, Al. Pokoju, Grzegórzecka, Dietla, Kapelanka, Brożka, Zakopiańska ? Borek Fałęcki z częstotliwością 20 min przez cały tydzień,
- linia 62 ? na całej trasie Czerwone Maki ? Dworzec Główny ? Al. Przyjaźni uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (od nocy 20/21.10.2014 r.),
- linia 64 ? nadal na całej trasie kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa,
- linia 72 ? kursować będzie na swojej dotychczasowej trasie: Dąbie – Al. Pokoju, Grzegórzecka, Dietla, Kapelanka, Brożka, Zakopiańska ? Borek Fałęcki z częstotliwością 20 min tylko w godzinach szczytu,
- linie 77, 79 ? zostaną zlikwidowane,
Linie autobusowe:
- linia 174 ? w kierunku Os. Kurdwanów kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej, w kierunku Kombinatu zostanie przywrócona na stałą trasę przez Al. Jana Pawła II,
- linia 714 ? zostanie zlikwidowana.