w rytmie miasta…

Advertisement

Kolejne policyjne uderzenie w narkobiznes [wideo]

( zdjęcie ilustracyjne )Akcja CBŚ - KOSG. Fot. Straż Graniczna

( zdjęcie ilustracyjne )Akcja CBŚ 

Policjanci krakowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji  ostatecznie zlikwidowali  zorganizowaną grupę przestępczą, założoną przez krakowskich pseudokibiców,  zajmujących się produkcją oraz wprowadzaniem do obiegu na terenie całej Polski środków odurzających, substancji psychotropowych oraz tzw. dopalaczy. W tej sprawie 41 osób usłyszało zarzuty – poinformował podinsp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W  trakcie śledztwa  nadzorowanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, policjanci małopolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji systematycznie zatrzymywali członków zorganizowanej grupy przestępczej, wywodzących się ze struktur krakowskich pseudokibiców. Grupa zajmowała się produkcją oraz dystrybucją na cały kraj środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy. Podczas  realizacji  policjanci  zatrzymali 41 osób, którym przedstawiono 86 zarzutów zarówno udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak i z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (produkcji a także wprowadzania do obiegu środków odurzających). 27 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

W ostatnich dniach, miała miejsce kolejna realizacja w tej sprawie. Policjanci  działali  w różnych miastach Polski   m.in. w Koszalinie, Kaliszu, Cieszynie i Jaworznie. Efektem ich pracy było zatrzymanie kolejnych 5 mężczyzn w wieku od 36 do 28 lat. Podczas  działań w Jaworznie (woj. śląskie)  policjanci ujawnili i zlikwidowali profesjonalne laboratorium chemiczne, gdzie wytwarzano zarówno narkotyki syntetyczne jak i tzw. dopalacze . Laboratorium  było umiejscowione  w budynku gospodarczym na jednej z posesji w tym mieście. Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczono ponad 4,5 kg dopalaczy ale także duże ilości półproduktów oraz substancji do ich wytwarzania. Został zatrzymany także 30-letni ? chemik? odpowiedzialny za tę produkcję.

Wszystkich 5  zatrzymanych podczas ostatnich działań, usłyszało zarzut z art.165 Kodeksu karnego  -sprowadzania  powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi poprzez wyrabianie i wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych (dopalaczy). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Była to 18 realizacja w tej sprawie, i tym samym grupa ostatecznie przestała istnieć. Mimo to policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.