W najbliższy weekend (21-22 listopada) zostanie wyłączony ruchu tramwajowy do Mistrzejowic i os. Piastów. Ma to związek z remontem torowiska na rondzie gen. Maczka.
21 ? 22 listopada 2015 r. (sobota – niedziela) prowadzone będą prace przy wymianie szyn łukowych na rondzie gen. Maczka. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego do Mistrzejowic i os. Piastów.
W tych dniach komunikacja miejska będzie funkcjonować wg następującego porządku:
- Linie 9, 14, 16, 21 i 52 ? zostaną zawieszone;
- Linia 64 ? kursować będzie z ?Bronowic Małych? do przystanku ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego? bez zmian, następnie al. Andersa do Placu Centralnego im. R. Reagana. Zmiana obowiązywać będzie w noce 21/22.11.2015r. (sobota/niedziela) i 22/23.11.2015r. (niedziela / poniedziałek).
W zamian uruchomione zostaną następujące zastępcze linie tramwajowe i autobusowe:
- Linia 74 – kursować będzie na trasie: ?Bronowice?- Królewska, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al. Pokoju, Bieńczycka, al. Andersa, al. Solidarności, Ujastek Mogilski, Igołomska ? ?Pleszów?. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 14;
- Linia 75 – kursować będzie na trasie: ?Czerwone Maki? – Grota-Roweckiego, Kapelanka, Dietla, Starowiślna, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego ? ?Kopiec Wandy?. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 52;
- Linia 79 – kursować będzie na trasie: ?Nowy Bieżanów? – Teligi, Wielicka, estakada, Klimeckiego, al. Powstania Warszawskiego, Mogilska, al. Jana Pawła II, Bieńczycka, Kocmyrzowska ? ?Wzgórza Krzesławickie?. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 9;
- Linia 716 – kursować będzie na trasie: ?Mistrzejowice?? Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa ? ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego?;
- Linia 721 – kursować będzie na trasie: ?Os. Piastów?? Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa ? ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego?;
- Linia 621 – kursować będzie na trasie: ?Os. Piastów?? Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa ? ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego?.
- Linie 716 i 721 kursować będą w godzinach funkcjonowania linii tramwajowych z częstotliwością 10 min. w godz. ok. 6:30 ? 19:00 oraz 15 min. poza tymi godzinami.
- Linia 621 kursować będzie w noce 21/22.11.2015r. (sobota/niedziela) i 22/23.11.2015r. (niedziela/poniedziałek) z częstotliwością analogiczną jak linia 64. Odjazdy obu linii na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego zostaną skoordynowane.
Przystanek końcowo-początkowy dla linii 716, 721 i 621 na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego zostanie zlokalizowany w istniejącej zatoce w ciągu al. Andersa w kierunku Placu Centralnego im. R. Reagana. Przystanek ?DH Wanda? w obu kierunkach zlokalizowany będzie w al. Andersa (jak dla linii 132, 152, 172).