w rytmie miasta…

Advertisement

Policjanci z Krakowa zatrzymali poszukiwanego na podstawie SIS dealera narkotykowego

Fot. Policja Małopolska

Fot. Policja Małopolska

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w centrum Krakowa zatrzymali poszukiwanego na podstawie SIS dealera narkotykowego  – poinformował podinsp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Około godz. 24, policjanci  z Oddziału Prewencji Policji pełniący  służbę w rejonie ulicy Szczepańskiej  zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pili piwo, funkcjonariusze  podejrzewali ich również o handel narkotykami.

Kiedy zaczęli zbliżać się do mężczyzn, ci zareagowali bardzo nerwowo. Szybko wyszło na jaw, że jeden z nich ma ku temu powody. Podczas legitymowania  okazało się, że 53-latek  figuruje jako  poszukiwany w bazach danych SIS (Systemie  Informacyjnym Schengen).

W trakcie prowadzonej  interwencji policjanci czuli od legitymowanych charakterystyczny zapach marihuany. Jak się okazało, w kieszeni 53-latka znajdował się znacznej wielkości woreczek, a w nim kolejne 11 mniejszych, z zawartością suszu roślinnego w kolorze brunatno ? zielonym. Dowody te jednoznacznie potwierdziły przypuszczenia policjantów, że mamy do uczynnienia z dilerem narkotykowym.

Podczas kontroli osobistej sprawdzono także zawartość teczki, którą trzymał w ręku 53-latek. Tu także znaleziono 5 worków z zawartością suszu roślinnego. Właściciel woreczków oświadczył , że jest to marihuana, którą posiada  w celu dalszego odsprzedawania potencjalnym klientom w Krakowie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednego z krakowskich komisariatów. Usłyszy zarzut posiadania narkotyków, natomiast jego towarzysz został ukarany mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.