Kokainę i metamfetaminę miało przy sobie dwóch mężczyzn, których sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli jeszcze znaczne ilości marihuany i ostrą amunicję. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy wieczorem, 11 lipca przemierzali hondą teren gminy Chełmiec w kierunku Łącka, zwrócili uwagę policyjnych wywiadowców z Nowego Sącza. Funkcjonariusze przez jakiś czas jechali za nimi, po czym zatrzymali pojazd do kontroli w Świniarsku.

Następnie przy 27-letnim kierowcy hondy funkcjonariusze znaleźli 18 woreczków z białym proszkiem, który po przebadaniu okazał się metamfetaminą. Kolejnych 5 takich woreczków strunowych oraz zawiniątka z folii aluminiowej z białym proszkiem policjanci znaleźli jeszcze w opakowaniu po papierosach, w popielniczce, w podłokietniku i w wielu innych schowkach, które mężczyźni przeznaczyli do ukrycia narkotyków. Łącznie w samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 24 gramy metamfetaminy i 4 gramy kokainy, które w części należały do 19-letniego pasażera pojazdu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej jednostki.

Następnego dnia, wywiadowcy wspólnie z funkcjonariuszami z komórki do zwalczania przestępczości narkotykowej sądeckiej Policji, przeszukali mieszkania i budynki gospodarcze, użytkowane przez zatrzymanych. W mieszkaniu 19-latka nic nie znaleziono, natomiast w przypadku 27-latka zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, a dokładnie ponad 172 gramy marihuany i 12 sztuk ostrej amunicji, którą nielegalnie posiadał.

W efekcie obaj mieszkańcy Sądecczyzny usłyszeli zarzuty. Jeden posiadania kokainy i metamfetaminy, natomiast drugi dotyczący posiadania metamfetaminy oraz znacznych ilości marihuany i ostrej amunicji. 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 27-latek za kratami może spędzić nawet 10 lat.